Node Authorize Link (2.0.0-rc2) - en to mr translation catalogue (9 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Enable
mr: समर्थ

en: Action
mr: कृती

en: Edit
mr: संपादन

en: Links
mr: दुवे

en: Link
mr: दुवा

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा
