Node Authorize Link (2.1.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: disabled
pt: inativo

en: Enable
pt: Ativar

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Links
pt: Ligações

en: Link
pt: Ligação

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Mostrar

en: node
pt: nó

en: Created date
pt: Data de criação

en: Revision
pt: Revisão

en: Current revision
pt: Revisão atual

en: Edit URL
pt: Editar URL

en: View URL
pt: Ver URL

en: The node ID.
pt: O ID do nó.
