Node Authorize Link (2.2.0) - en to cs translation catalogue (19 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: disabled
cs: vypnuto

en: Enable
cs: Zapnout

en: Action
cs: Akce

en: Edit
cs: Upravit

en: Links
cs: Odkazy

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Link
cs: Odkaz

en: Update
cs: Aktualizovat

en: View
cs: Zobrazit

en: node
cs: uzel

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Revision
cs: Revize

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Edit URL
cs: Upravit URL

en: The node ID.
cs: ID uzlu.

en: Disable of this feature will cost erase of authorization keys of all nodes in this node type.
cs: Vypnutí této funkce způsobí smazání autorizačních klíčů všech uzlů tohoto typu.

en: Grants to give
cs: Povolit operace

en: What operations will be temporarily given to authorised user for the node. This not affect users who is authorised yet.
cs: Které operace uzlu budou dočasně povoleny úspěšně opeřenému uživateli. Neprojeví se již oveřeným lidem.
