Node Authorize Link (2.2.1) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন
