Node Authorize Link (2.2.0) - en to am translation catalogue (7 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Action
am: እርምጃ

en: Edit
am: አርትእ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: node
am: አንጓ
