Node Authorize Link (2.2.0) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: disabled
oc: desactivat

en: Enable
oc: Activar

en: Action
oc: Accion

en: Edit
oc: Modificar

en: Links
oc: Ligams

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Link
oc: Ligam

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: node
oc: nosèl

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Nid
oc: Nis

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: The node ID.
oc: L'identificant (ID) del nosèl.
