Node Inspector (1.0.0-beta2) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Type
hi: प्रकार

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Name
hi: नाम

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Last changed
hi: अंतिम बार बदला गया

en: Translatable
hi: अनुवाद योग्य

en: Bundle
hi: पोटली

en: Default revision
hi: डिफ़ॉल्ट संशोधन
