Node Inspector (1.0.0-beta5) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Type
it: Tipo

en: Administration
it: Amministrazione

en: Yes
it: Sì

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Label
it: Etichetta

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Published
it: Pubblicato

en: Computed
it: Calcolato

en: Last changed
it: Ultima modifica

en: Translatable
it: Traducibile

en: Reusable
it: Riutilizzabile

en: Layout ID
it: ID del layout

en: Latest revision
it: Revisione più recente

en: Default revision
it: Revisione predefinita
