Node Inspector (1.0.0-beta6) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: Administration
pt: Administração

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: Node ID
pt: ID do nó

en: Label
pt: Etiqueta

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Revision ID
pt: ID da revisão

en: Published
pt: Publicado

en: Computed
pt: Computado

en: Block ID
pt: ID do Bloco

en: Last changed
pt: Alterado pela última vez

en: Translatable
pt: Traduzível

en: Bundle
pt: Pacote

en: Reusable
pt: Reutilizável

en: Layout ID
pt: ID do layout

en: Latest revision
pt: Revisão mais recente

en: Default revision
pt: Revisão por omissão

en: Block revision ID
pt: ID de revisão do bloco
