Node Inspector (1.0.0) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Development
tr: Geliştirme

en: Type
tr: Tip

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Required
tr: Zorunlu

en: Name
tr: İsim

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Label
tr: Etiket

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Revision ID
tr: Sürüm ID

en: Published
tr: Yayında

en: Computed
tr: Hesaplanmış

en: Block ID
tr: Blok kimliği

en: Last changed
tr: Son değişiklikler

en: Translatable
tr: Çevrilebilir

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Reusable
tr: Yeniden kullanılabilir

en: Layout ID
tr: Yerleşim kimliği

en: Latest revision
tr: En son sürüm

en: Default revision
tr: Varsayılan düzeltme

en: Block revision ID
tr: Blok sürüm kimliği
