Node Layout builder (3.0.1) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: None
hi: कोई नहीं

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Audio
hi: आवाज

en: hidden
hi: छिपा हुआ

en: URL
hi: यूआरएल

en: Text
hi: लेख

en: Layout
hi: ख़ाका

en: ID
hi: आईडी

en: Upload image
hi: तस्वीर डालिये

en: Node
hi: नोड

en: Drupal
hi: ड्रूपल

en: Url
hi: URL

en: Success
hi: सफलता

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: node
hi: नोड

en: Border
hi: बॉर्डर

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Attributes
hi: गुण

en: Button
hi: बटन

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Close
hi: बंद करे

en: block
hi: ब्लॉक

en: Map
hi: नक्शा

en: Info
hi: जानकारी

en: Border color
hi: बॉर्डर का रंग

en: About
hi: के बारे में

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: Image style
hi: छवि शैली

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
