Node Layout builder (3.0.1) - en to tr translation catalogue (48 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: None
tr: Hiçbiri

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Default
tr: Varsayılan

en: Background
tr: Arkaplan

en: Audio
tr: Ses

en: hidden
tr: gizli

en: Dimensions
tr: Boyutlar

en: Section
tr: Bölüm

en: Text
tr: Metin

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Upload image
tr: Görsel yükle

en: Node
tr: Düğüm

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: node
tr: düğüm

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Button
tr: Düğme

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Close
tr: Kapat

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: block
tr: blok

en: Font size
tr: Yazı tipi boyutu

en: Map
tr: Harita

en: Info
tr: Bilgi

en: Border color
tr: Kenarlık rengi

en: Data
tr: Veri

en: About
tr: Hakkında

en: Column
tr: Sütun

en: Inherit
tr: Miras

en: Row
tr: Satır

en: Primary
tr: Birincil

en: Styles
tr: Biçemler

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Image style
tr: Resim stili

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Responsive
tr: Duyarlı
