Node Layout builder (3.0.2) - en to oc translation catalogue (49 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: None
oc: Pas cap

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Font
oc: Poliça

en: Default
oc: Per defaut

en: Background
oc: Rèireplan

en: Audio
oc: Àudio

en: Section
oc: Seccion

en: Text
oc: Tèxte

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Node
oc: Nosèl

en: Url
oc: URL

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: node
oc: nosèl

en: Border
oc: Bordadura

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Close
oc: Tampar

en: Latitude
oc: Latitud

en: Longitude
oc: Longitud

en: block
oc: blòt

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: Dotted
oc: Pointillé

en: Dashed
oc: En tirets

en: Solid
oc: Solide

en: Groove
oc: En cròs

en: Ridge
oc: En saillie

en: Inset
oc: Inserir

en: Data
oc: Donadas

en: About
oc: A prepaus

en: Column
oc: Colomna

en: Inherit
oc: Ereitar

en: Row
oc: Linha

en: Primary
oc: Primaire

en: Styles
oc: Estils

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
