Node Layout builder (3.0.2) - en to pl translation catalogue (66 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: None
pl: Brak

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Font
pl: Czcionka

en: Default
pl: Domyślny

en: Background
pl: Tło

en: hidden
pl: nie pokazuj

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Section
pl: Sekcja

en: Text
pl: Tekst

en: Layout
pl: Układ

en: Upload image
pl: Wyślij obraz

en: Node
pl: Węzeł

en: Url
pl: URL

en: Success
pl: Sukces

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: node
pl: zawartość

en: Border
pl: Obramowanie

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Button
pl: Przycisk

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Close
pl: Zamknij

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: block
pl: blok

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Map
pl: Mapa

en: Info
pl: Informacja

en: Font color
pl: Kolor czcionki

en: Double
pl: Podwójne

en: Dotted
pl: Kropkowane

en: Dashed
pl: Kreskowane

en: Solid
pl: Jednolite

en: Groove
pl: Rowek

en: Ridge
pl: Grzbiet

en: Inset
pl: Wypustka

en: Outset
pl: Początek

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Select a block
pl: Wybierz blok

en: Border style
pl: Styl ramki

en: About
pl: O stronie

en: Column
pl: Kolumna

en: Zoom
pl: Przybliżenie

en: Inherit
pl: Dziedzicz

en: Row
pl: Wiersz

en: Primary
pl: Główny

en: Styles
pl: Style

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Grid size
pl: Rozmiar siatki

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Save Layout
pl: Zapisz Układ

en: Select a template
pl: Wybierz szablon

en: Responsive
pl: Responsywny

en: The entity id.
pl: Id encji.
