Node Layout builder (3.0.3) - en to kn translation catalogue (42 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Font
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Background
kn: ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Section
kn: ವಿಭಾಗ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Border
kn: ಅಂಚು

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: block
kn: ಖಂಡ

en: Font size
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಗಾತ್ರ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Double
kn: ಎರಡುಪಟ್ಟು

en: Inset
kn: ಒಳಜೋಡಿಸಿದ

en: Border color
kn: ಅಂಚಿನ ಬಣ್ಣ:

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Zoom
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Inherit
kn: ಪಾರಂಪರ್ಯವಾದ

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ
