Node Layout builder (3.0.1) - en to de translation catalogue (69 entries)

en: Title
de: Titel

en: Content
de: Inhalt

en: Type
de: Typ

en: None
de: Keine

en: Image
de: Bild

en: Settings
de: Einstellungen

en: Import
de: Importieren

en: Export
de: Exportieren

en: Preview
de: Vorschau

en: Save
de: Speichern

en: Font
de: Schriftart

en: Default
de: Standard

en: Background
de: Hintergrund

en: hidden
de: ausgeblendet

en: Dimensions
de: Abmessungen

en: Section
de: Abschnitt

en: Upload image
de: Bild hochladen

en: Node
de: Beitrag

en: Url
de: URL

en: Success
de: Erfolg

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: node
de: Beitrag

en: Border
de: Rahmen

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Attributes
de: Attribute

en: Save changes
de: Änderungen speichern

en: Close
de: Schließen

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: block
de: Block

en: Font size
de: Schriftgröße

en: Map
de: Karte

en: Font color
de: Schriftfarbe

en: Double
de: Doppelt

en: Dotted
de: Gepunktet

en: Dashed
de: Gestrichelt

en: Groove
de: 3D-Effekt

en: Ridge
de: 3D-Effekt

en: Outset
de: 3D-Effekt

en: audio
de: Audio

en: Border color
de: Rahmenfarbe

en: video
de: Video

en: Select a block
de: Wählen Sie einen Block

en: Border style
de: Randstil

en: Data
de: Daten

en: About
de: Über

en: Column
de: Spalte

en: Inherit
de: Vererben

en: Row
de: Zeile

en: Primary
de: Primär

en: Auto play
de: Automatische Wiedergabe

en: Styles
de: Stile

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Grid size
de: Rastergröße

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Image style
de: Bildstil

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Save Layout
de: Layout speichern

en: Border width
de: Rahmenbreite

en: Responsive
de: Responsiv

en: The entity id.
de: Entity-ID

en: Upload background image
de: Hintergrundbild hochladen

en: Image link
de: Bild-Link

en: The entity type of the item.
de: Der Entitätstyp des Eintrags.

en: Danger
de: Gefahr

en: Duplicate element
de: Element duplizieren

en: Plugin detected
de: Plugin wurde gefunden

en: Plugin not detected
de: Plugin wurde nicht gefunden
