Node Layout builder (3.0.2) - en to fr translation catalogue (59 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Content
fr: Contenu

en: None
fr: Aucun(e)

en: Link
fr: Lien

en: Settings
fr: Paramètres

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Font
fr: Police

en: Default
fr: Par défaut

en: Background
fr: Arrière-plan

en: hidden
fr: caché

en: Text
fr: Texte

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Upload image
fr: Transferer une image

en: Node
fr: Nœud

en: Url
fr: URL

en: Success
fr: Succès

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: node
fr: nœud

en: Border
fr: Bordure

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Attributes
fr: Attributs

en: Button
fr: Bouton

en: Save changes
fr: Enregistrer les modifications

en: Close
fr: Fermer

en: block
fr: bloc

en: Font size
fr: Taille de police

en: Map
fr: Carte

en: Font color
fr: Couleur de la police

en: Dotted
fr: Pointillé

en: Dashed
fr: En tirets

en: Solid
fr: Solide

en: Groove
fr: En creux

en: Ridge
fr: En saillie

en: Inset
fr: Insérer

en: Outset
fr: Début

en: Border color
fr: Couleur de la bordure

en: video
fr: vidéo

en: Select a block
fr: Sélectionnez un bloc

en: Border style
fr: Style de bordure

en: Data
fr: Données

en: About
fr: À propos

en: Column
fr: Colonne

en: Inherit
fr: Hériter

en: Row
fr: Ligne

en: Primary
fr: Primaire

en: Auto play
fr: Lecture automatique

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Image style
fr: Style d'image

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Save Layout
fr: Enregistrer la mise en page

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Duplicate element
fr: Dupliquer l'élément
