Node Layout builder (3.0.1) - en to pt translation catalogue (50 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: None
pt: Nenhum

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: Font
pt: Fonte

en: Default
pt: Padrão

en: Background
pt: Fundo

en: Audio
pt: Áudio

en: hidden
pt: escondido

en: Dimensions
pt: Dimensões

en: Section
pt: Seção

en: Text
pt: Texto

en: Upload image
pt: Carregar imagem

en: Url
pt: URL

en: Success
pt: Sucesso

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Border
pt: Borda

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Attributes
pt: Atributos

en: Button
pt: Botão

en: Save changes
pt: Salvar alterações

en: Close
pt: Fechar

en: block
pt: bloco

en: Font size
pt: Tamanho da fonte

en: Map
pt: Mapa

en: Info
pt: Informações

en: Font color
pt: Cor da fonte

en: Solid
pt: Sólido

en: Border color
pt: Cor da borda

en: Select a block
pt: Selecione um bloco

en: Data
pt: Dados

en: About
pt: Sobre

en: Column
pt: Coluna

en: Inherit
pt: Herdar

en: Row
pt: Linha

en: Primary
pt: Primário

en: Styles
pt: Estilos

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Save Layout
pt: Salvar Layout

en: Responsive
pt: Responsivo
