Node Layout builder (8.x-2.1) - en to eu translation catalogue (40 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Content
eu: Edukia

en: Type
eu: Mota

en: None
eu: Bat ere ez

en: Link
eu: Esteka

en: Image
eu: Irudia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Import
eu: Inportatu

en: Export
eu: Esportatu

en: Save
eu: Gorde

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Top
eu: Goian

en: Add
eu: Gehitu

en: hidden
eu: Ezkutuan

en: Text
eu: Testua

en: ID
eu: IDa

en: Upload image
eu: Irudia kargatu

en: Node
eu: Nodoa

en: Bottom
eu: Behean

en: Url
eu: URLa

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: node
eu: nodoa

en: Border
eu: Ertza

en: Button
eu: Botoia

en: Save changes
eu: Aldaketak gorde

en: Close
eu: Itxi

en: block
eu: blokea

en: Font size
eu: Letra tamaina

en: Map
eu: Mapa

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Info
eu: Informazioa

en: About
eu: (r)i buruz

en: Column
eu: Zutabe

en: Inherit
eu: Heredatua

en: Styles
eu: Estiloak

en: Image style
eu: Irudiaren tankera
