Node Layout builder (8.x-2.2) - en to bo translation catalogue (51 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Type
bo: རིགས

en: None
bo: མེད།

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Export
bo: ཕྱིར་འདྲེན

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Font
bo: ཡིག་གཟུགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Background
bo: རྒྱབ་ལྗོངས།

en: Top
bo: འགོ

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: Audio
bo: སྒྲ་འབེབས།

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Url
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Border
bo: མཐའ་སྒྲོམ།

en: Background color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Attributes
bo: མཚན་ཉིད

en: Padding
bo: ནང་གི་བར་ཐག

en: Save changes
bo: བཟོ་བཅོས་ཉར་ཚགས

en: Close
bo: ཁ་རྒྱག་པ།

en: Font size
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཆེ་ཆུང

en: Left
bo: གཡོན

en: Info
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Font color
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Dotted
bo: ཐིག་ལེ་ཅན

en: Dashed
bo: འཕྲེད་ཐིག་ཅན

en: Solid
bo: མཁྲེགས་པོ

en: Ridge
bo: སྒང

en: Inset
bo: ནང་སྒྲིག

en: Outset
bo: ཕྱི་སྒྲིག

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Inherit
bo: རྒྱུད་འཛིན

en: Row
bo: ཕྲེང

en: Primary
bo: གཙོ་བོ

en: Styles
bo: བཟོ་ལྟ

en: Entity ID
bo: དངོས་གཟུགས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Image style
bo: པར་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ

en: View mode
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་རྣམ་པ
