Node Layout builder (8.x-2.3) - en to he translation catalogue (48 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: None
he: ללא

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Font
he: גופן

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Audio
he: אודיו

en: hidden
he: מוסתר

en: URL
he: כתובת URL

en: Dimensions
he: מימדים

en: Text
he: טקסט

en: Layout
he: פריסה

en: Upload image
he: העלאת תמונה

en: Node
he: פריט תוכן

en: Drupal
he: דרופל

en: Url
he: כתובת url

en: Success
he: הצלחה

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: node
he: פריט תוכן

en: Background color
he: צבע רקע

en: Attributes
he: מאפיינים

en: Button
he: כפתור

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: Close
he: סגירה

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: block
he: בלוק

en: Font size
he: גודל גופן

en: Map
he: מפה

en: Info
he: מידע

en: Double
he: להכפיל

en: Data
he: נתונים

en: About
he: אודות

en: Column
he: עמודה

en: Inherit
he: תירש

en: Row
he: שורה

en: Primary
he: ראשי

en: Styles
he: סגנונות

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: View mode
he: מצב תצוגה
