Node Layout builder (8.x-2.3) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: None
id: Tiada

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Font
id: fonta

en: Default
id: Bawaan

en: hidden
id: tersembunyi

en: Dimensions
id: Dimensi

en: Text
id: Teks

en: Layout
id: Tata letak

en: Upload image
id: Unggah gambar

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Button
id: Tombol

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Close
id: Tutup

en: block
id: blok

en: Font size
id: Ukuran Font

en: Map
id: Peta

en: About
id: Tentang

en: Column
id: Kolom

en: Inherit
id: Menginduk

en: Row
id: Baris

en: Styles
id: Gaya

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Image style
id: Gaya gambar

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Responsive
id: Responsif
