Node Layout builder (8.x-2.4) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: None
ar: لا شيء

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Audio
ar: الصوت

en: hidden
ar: مخفي

en: URL
ar: العنوان URL

en: Dimensions
ar: الأبعاد

en: Text
ar: نص

en: Layout
ar: التنسيق

en: ID
ar: المعرف ID

en: Upload image
ar: ارفع صورة

en: Node
ar: العقدة

en: Drupal
ar: دروبال

en: Url
ar: المسار

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: node
ar: عقدة

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Attributes
ar: سمات

en: Button
ar: زر

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Close
ar: إغلاق

en: block
ar: صندوق

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Map
ar: خريطة

en: Info
ar: معلومات

en: audio
ar: صوت

en: Data
ar: المعطيات

en: About
ar: حول

en: Inherit
ar: مشتق

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
