Node Layout builder (8.x-2.4) - en to da translation catalogue (53 entries)

en: Title
da: Titel

en: Content
da: Indhold

en: None
da: Ingen

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Font
da: Skrift

en: Default
da: Standard

en: Background
da: Baggrund

en: Audio
da: Lyd

en: hidden
da: skjult

en: Dimensions
da: Dimensioner

en: Section
da: Sektion

en: Text
da: Tekst

en: Upload image
da: Upload billede

en: Node
da: Indholdselement

en: Url
da: URL

en: Success
da: Succes

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: node
da: indholdselement

en: Border
da: Ramme

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Attributes
da: Attributter

en: Button
da: Knap

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Close
da: Luk

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: block
da: blok

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: Map
da: Knyt

en: Font color
da: Skriftfarve

en: Double
da: Dobbelt

en: Dotted
da: Prikket

en: Dashed
da: Stiplet

en: Solid
da: Ensfarvet

en: Groove
da: Fordybning

en: Ridge
da: Højderyg

en: Inset
da: Forsænket

en: Outset
da: Hævet

en: Select a block
da: Vælg en blok

en: About
da: Om

en: Column
da: Kolonne

en: Inherit
da: Arv

en: Row
da: Række

en: Primary
da: Primær

en: Image style
da: Billedformat

en: Save Layout
da: Gem Layout

en: Responsive
da: Responsivt
