Node Layout builder (8.x-2.4) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: None
fa: هیچ

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Font
fa: فونت

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Background
fa: زمینه

en: Audio
fa: صوتی

en: hidden
fa: مخفی

en: URL
fa: نشانی

en: Dimensions
fa: ابعاد

en: Section
fa: بخش

en: Text
fa: متن

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: شناسه

en: Upload image
fa: بارگذاری تصویر

en: Node
fa: محتوا

en: Drupal
fa: دروپال

en: Url
fa: نشانی

en: Success
fa: موفقیت

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: node
fa: محتوا

en: Border
fa: حاشیه

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Button
fa: دکمه

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Close
fa: بستن

en: block
fa: بلوک

en: Font size
fa: اندازه فونت

en: Map
fa: نقشه

en: Info
fa: اطلاعات

en: Data
fa: داده

en: About
fa: درباره

en: Column
fa: ستون

en: Primary
fa: اصلی

en: Styles
fa: استایل ها

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: View mode
fa: نحوه نمایش
