Node Layout builder (8.x-2.4) - en to it translation catalogue (45 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Font
it: Carattere

en: Default
it: Predefinito

en: Background
it: Sfondo

en: hidden
it: nascosto

en: Dimensions
it: Dimensioni

en: Section
it: Sezione

en: Text
it: Testo

en: Upload image
it: Upload immagine

en: Node
it: Nodo

en: Success
it: Riuscito

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: node
it: nodo

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Attributes
it: Attributi

en: Button
it: Pulsante

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Close
it: Chiudi

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: block
it: blocco

en: Font size
it: Dimensione del carattere

en: Map
it: Mappa

en: Info
it: Informazioni

en: Font color
it: Colore font

en: Data
it: Dati

en: About
it: Informazioni

en: Column
it: Colonna

en: Inherit
it: Eredita

en: Row
it: Riga

en: Primary
it: Primario

en: Styles
it: Stili

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Image style
it: Stile immagine

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
