Node menus (3.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (6 entries)

en: Parent item
da: Overordnet menupunkt

en: Available menus
da: Tilgængelige menuer

en: The menus available to place links in for this content type.
da: Menuer som links for denne indholdstype kan placeres i.

en: Default parent item
da: Standard overordnet menupunkt

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
da: Vælg menupunktet som skal være standard ved oprettelse af et nyt link i redigeringsformularen.

en: The selected menu item is not under one of the selected menus.
da: Det valgte menupunkt er ikke under en af de valgte menuer.
