Node menus (3.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Parent item
fa: آیتم والد

en: Available menus
fa: منوهای در دسترس

en: The menus available to place links in for this content type.
fa: منوهای در دسترس برای افزودن پیوندهای این نوع از محتوا.

en: Default parent item
fa: آیتم والد پیش‌فرض

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
fa: آیتم منویی که در فرم نوشتن محتوا، آیتم پیش فرض والد برای پیوند جدید است را انتخاب کنید.
