Node menus (3.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (6 entries)

en: Parent item
hu: Szülő elem

en: Available menus
hu: Elérhető menük

en: The menus available to place links in for this content type.
hu: Azok a menük, melyekben az ilyen típusú tartalmak hivatkozásként megjelenhetnek.

en: Default parent item
hu: Alapértelmezés szerinti szülő elem

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
hu: Az új hivatkozások alapértelmezés szerinti szülő hivatkozása a tartalomszerkesztő űrlapon.

en: The selected menu item is not under one of the selected menus.
hu: Ez a menüelem nem található egyik kiválasztott menü alatt sem.
