Node menus (3.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Parent item
it: Voce padre

en: Available menus
it: Menu disponibili

en: The menus available to place links in for this content type.
it: I menu a cui si possono aggiungere voci da questo tipo di contenuto.

en: Default parent item
it: Voce del menu genitore predefinita

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
it: Seleziona la voce del menu da usare come genitore predefinito delle nuove voci create durante la modifica dei contenuti.

en: The selected menu item is not under one of the selected menus.
it: La voce di menu selezionata non è in uno dei menu selezionati.
