Node menus (3.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (6 entries)

en: Parent item
pl: Element nadrzędny

en: Available menus
pl: Dostępne menu

en: The menus available to place links in for this content type.
pl: Menu z możliwością umieszczania odnośników dla tego typu zawartości.

en: Default parent item
pl: Domyślna pozycja nadrzędna

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
pl: Wybór odnośnika w menu, który będzie domyślnym elementem nadrzędnym dla nowych pozycji menu tworzonych przez formularz edycji zawartości.

en: The selected menu item is not under one of the selected menus.
pl: Wybrany element menu nie znajduje się w jednym z wybranych menu.
