Node menus (3.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Parent item
pt: Item pai

en: Available menus
pt: Menus disponíveis

en: The menus available to place links in for this content type.
pt: Os menus disponíveis para colocar ligações para esse tipo de conteúdo.

en: Default parent item
pt: Item pai predefinido

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
pt: Escolha o item de menu para ser o pai padrão para uma nova ligação no formulário de criação de conteúdo.

en: The selected menu item is not under one of the selected menus.
pt: O item de menu selecionado não se encontra num dos menus selecionados.
