Node menus (3.0.0) - en to km translation catalogue (5 entries)

en: Parent item
km: ធាតុ​មេ

en: Available menus
km: ម៉ឺនុយ​ដែល​អាច​រក​បាន​

en: The menus available to place links in for this content type.
km: ម៉ឺនុយ​ដែល​អាច​រក​បាន​ដើម្បី​ដាក់​តំណ​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ​ ។

en: Default parent item
km: ធាតុ​មេ​លំនាំ​ដើម

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
km: ជ្រើស​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ដើម្បី​ធ្វើ​ជា​មេ​លំនាំដើម​សម្រាប់​តំណ​ថ្មី​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​បែប​បទ​បង្កើត​មាតិកា ។
