Node read time (8.x-1.13) - en to lv translation catalogue (5 entries)

en: Container
lv: Konteiners

en: 1 minute | @count minutes
lv[0]: @count minūte
lv[1]: @count minūtes
lv[2]: @count minūtes

en: 1 minute
lv: 1 minūte

en: 1 second | @count seconds
lv[0]: @count sekunde
lv[1]: @count sekundes
lv[2]: @count sekundes

en: Unit of time
lv: Laika vienība
