Node read time (8.x-1.13) - en to tr translation catalogue (5 entries)

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: 1 minute | @count minutes
tr[0]: 1 dakika
tr[1]: @count dakika

en: 1 minute
tr: 1 dakika

en: 1 second | @count seconds
tr[0]: 1 saniye
tr[1]: @count saniye

en: Unit of time
tr: Zaman birimi
