Node read time (8.x-1.8) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Container
it: Contenitore

en: 1 minute | @count minutes
it[0]: ! minuto
it[1]: @count minuti

en: 1 minute
it: 1 minuto

en: 1 second | @count seconds
it[0]: 1 secondo
it[1]: @count secondi

en: Unit of time
it: Unità di tempo
