Node Revision Delete (8.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: week
it: settimana

en: Every hour
it: Ogni ora

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: days
it: giorni

en: Always
it: Sempre

en: Never
it: Mai

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Revisions
it: Revisioni

en: Month
it: Mese

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: months
it: mesi

en: Weeks
it: Settimane

en: day
it: giorno

en: month
it: mese

en: Days
it: Giorni

en: Months
it: Mesi

en: Not published
it: Non pubblicato

en: weeks
it: settimane

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di %error_operation con parametri: @arguments

en: Requires a title
it: Richiede un titolo

en: Don't display post information
it: Non mostrare le informazioni di pubblicazione

en: @date by @username
it: @date da @username
