Node Revision Delete (8.x-1.0-rc3) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: week
hi: सप्ताह

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Every hour
hi: प्रत्येक घंटा

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: days
hi: दिन

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Month
hi: माह

en: Day
hi: दिन

en: day
hi: दिन

en: month
hi: माह

en: Revision
hi: संशोधन

en: Not published
hi: प्रकाशित नहीं हुआ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।
