Node Revision Delete (8.x-1.0-rc7) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Content types
id: Jenis konten

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Content type
id: Jenis konten

en: days
id: hari

en: Always
id: Selalu

en: Never
id: Tidak pernah

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Month
id: Bulan

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: day
id: hari

en: month
id: bulan

en: Revision
id: Revisi

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
id: Terjadi kesalahan saat memproses %error_operation dengan argumen: @arguments

en: Requires a title
id: Membutuhkan judul

en: Don't display post information
id: Jangan tampilkan informasi penulisan
