Node Singles (3.3.0) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: Single
pt: Simples

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Edit type
pt: Editar tipo

en: exposed
pt: exposto

en: grouped
pt: agrupado

en: %type is used by 1 piece of content on your site. You can not remove this content type until you have removed all of the %type content. | %type is used by @count pieces of content on your site. You may not remove %type until you have removed all of the %type content.
pt[0]: %type é usado por 1 pedaço de conteúdo em seu site. Você não pode remover esse tipo de conteúdo até remover todo o conteúdo %type.
pt[1]: %type é usado por @count pedaços de conteúdo em seu site. Você não pode remover %type até remover todo o conteúdo de %type.

en: Singular label
pt: Rótulo no singular

en: Plural label
pt: Rótulo no plural
