Node subs (8.x-1.0-beta2) - en to oc translation catalogue (25 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Actions
oc: Accions

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: Edit
oc: Modificar

en: Test
oc: Testar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Node type
oc: Tipe de nosèl

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Active
oc: Actiu

en: You must enter a valid e-mail address.
oc: Vos cal picar una adreça de corrièr electronic valida.

en: No items selected.
oc: Cap d'element pas seleccionat.

en: Included
oc: Inclús

en: Excluded
oc: Exclús

en: The e-mail address %email is already taken.
oc: L'adreça de corrièr electronic %email ja es agafada.

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: Warning message
oc: Messatge d'avertiment

en: Status message
oc: Messatge d'estat

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
