Node subs (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Subscribers
pt: Assinantes

en: Actions
pt: Ações

en: Subscribe
pt: Assinar

en: Unsubscribe
pt: Cancelar inscrição

en: Read more
pt: Leia mais

en: Email settings
pt: Configurações de e-mail

en: Edit
pt: Editar

en: Test
pt: Teste

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Field
pt: Campo

en: Archive
pt: Arquivar

en: Node type
pt: Tipo de node

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: You must enter a valid e-mail address.
pt: Você deve digitar um e-mail válido.

en: Sent
pt: Enviado

en: Process
pt: Processar

en: No items selected.
pt: Nenhum item foi selecionado.

en: Included
pt: Incluso

en: Excluded
pt: Excluído

en: From address
pt: Endereço do remetente

en: The e-mail address %email is already taken.
pt: O endereço de e-mail %email já está em uso.

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Batch size
pt: Quantidade de cupons

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Remove from queue
pt: Remover da fila

en: Queue
pt: Fila

en: Text settings
pt: Opções de texto

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Subscribe confirmation
pt: Confirmação de inscrição

en: Unsubscribe confirmation
pt: Confirmação da remoção da inscrição/assinatura.
