Node type permissions (8.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (8 entries)

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Permissions
el: Άδειες

en: Permission
el: Άδεια

en: About
el: Περί

en: Save permissions
el: Αποθήκευση αδειών

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
el: Προειδοποίηση: Δώστε την μόνο σε αξιόπιστους ρόλους, αυτή η άδεια έχει επιπτώσεις στην ασφάλεια.

en: Edit permissions
el: Επεξεργασία αδειών
