Node type permissions (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (8 entries)

en: Custom
sv: Anpassad

en: The changes have been saved.
sv: Ändringarna har sparats.

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Permission
sv: Behörighet

en: About
sv: Om

en: Save permissions
sv: Spara behörigheter

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
sv: Varning: Ge enbart till betrodda användare. Denna behörighet har konsekvenser för säkerheten.

en: Edit permissions
sv: Redigera behörigheter
