Node type permissions (8.x-1.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (8 entries)

en: Custom
cs: Vlastní

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Permission
cs: Oprávnění

en: About
cs: Popis

en: Save permissions
cs: Uložit práva

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
cs: Varování: Tato práva přiřazujte pouze spolehlivým rolím; Tato práva mají dopad na bezpečnost.

en: Edit permissions
cs: Upravit oprávnění
