Node type permissions (8.x-1.0) - en to he translation catalogue (8 entries)

en: Custom
he: מותאם

en: The changes have been saved.
he: השינויים נשמרו.

en: Permissions
he: הרשאות

en: Permission
he: הרשאה

en: About
he: אודות

en: Save permissions
he: שמירת הרשאות

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
he: אזהרה: יש לתת רק לתפקידים מהימנים; להרשאה זו יש השלכות על אבטחת האתר.

en: Edit permissions
he: עריכת הרשאות
