Node type permissions (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Custom
pt: Personalizado

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram guardadas.

en: Permissions
pt: Permissões

en: Permission
pt: Permissão

en: About
pt: Sobre

en: Save permissions
pt: Guardar permissões

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
pt: Atenção: Dê a grupo de utilizadores de confiança somente; esta permissão tem implicações de segurança.

en: Edit permissions
pt: Editar permissões
