Node type permissions (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Custom
hu: Egyéni

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Permission
hu: Jogosultság

en: About
hu: Leírás

en: Save permissions
hu: Jogosultságok mentése

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
hu: Figyelmeztetés: Ezt csak a megbízható szerepköröknek szabad megadni, mert biztonsági következményekkel jár.

en: Edit permissions
hu: Jogosultságok szerkesztése
