Node type permissions (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Custom
it: Personalizzato

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Permissions
it: Permessi

en: Permission
it: Permesso

en: About
it: Informazioni

en: Save permissions
it: Salva i permessi

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
it: Attenzione: garantire esclusivamente agli utenti fidati; questo permesso ha implicazioni per la sicurezza del sito.

en: Edit permissions
it: Modificare i permessi
