Nodeaccess (2.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Author
de: Autor

en: Access control
de: Zugriffskontrolle

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Weight
de: Gewichtung

en: View
de: Ansicht

en: User
de: Benutzer

en: Role name
de: Name der Rolle

en: Role
de: Rolle

en: Users
de: Benutzer

en: Show
de: Anzeigen

en: Role settings
de: Einstellungen für Rollen

en: is
de: ist

en: Save Grants
de: Berechtigungen speichern

en: Keep?
de: Behalten?

en: are
de: sind

en: User IDs
de: Benutzer-IDs
